PROCEDURY WYSYŁEK

UWAGA !

Przywilej składania zamówień  na Platformie Hurtowej  w cenach hurtowych dotyczy klientów składających zamówienia "pre-order" na poszczególne sezony handlowe przy jednoczesnym
zamówieniu jednostkowym o wartości  minimum 3500 zł netto.

Szczegóły zasad zamówień podane są w sekcji REGULAMIN.

 

Procedury realizacji wysyłek

Poniższe regulacje mają charakter porządkujący wszelkie procedury realizacji wysyłek towaru przez Sprzedającego do Kupującego.

Procedury te są obowiązkowe zarówno dla Sprzedającego jak i Kupującego chyba, że umowa handlowa przewiduje inaczej.


I. Kompletacja zamówień

Każde zamówienie, które wpływa do naszej firmy w pierwszej kolejności trafia do weryfikacji pod kątem zaległości płatniczych zamawiającego. W przypadku stwierdzenia zaległości zamówienie jest wstrzymane do momentu uzyskania informacji o spłacie lub jej przewidywanym terminie. Następnie zamówienie przekazywane jest do magazynu w celu kompletacji.


II. Przygotowanie dokumentacji

Po kompletacji zamówienie jest ponownie sprawdzane i na tej podstawie wystawiane są dokumenty (faktura lub faktura Proforma, WZ). Ponadto w przypadku zamówień, które po przygotowaniu do wysyłki mieszczą się w więcej niż 12 kartonach przygotowywana jest osobna (oprócz dokumentu WZ) „packing lista” w formacie excell z dokładnym określeniem ilości asortymentu znajdującego się w każdym kartonie.

Przesyłki powyżej 12 kartonów wysyłane są obowiązkowo na paletach zbiorczych.


III. Wysyłka realizowanego zamówienia

Po kompletacji, ponownym sprawdzeniu asortymentu oraz przygotowaniu dokumentów, tworzone są listy przewozowe, na których zawsze określone są następujące informacje:

  • dane odbiorcy - nazwa, adres, telefon kontaktowy
  • ilość paczek lub palet stanowiących przesyłkę
  • masa przesyłki
  • nr faktury lub faktur
  • krótki opis zamówienia
  • adres e-mail odbiorcy, celem ewentualnego przesłania przez przewoźnika odnośnika do strony namierzającej paczkę na podstawie numeru listu przewozowego
  • wartość ubezpieczenia (w przypadku jego zastosowania) oraz żądanie zwrotu podpisanej kopii faktury lub dokumentu WZIV. Zabezpieczenia paczek i przesyłek

Wszystkie przesyłki wysyłane z naszej firmy (z wyjątkiem kurierskich  kopert), oklejone są taśmą firmową z logo firm grupy DIVISION B-2, tj. DIVISION B-2, RING22, EVERLAST, TapouT, adidas, Sportline i inne marki. Taśmą tą zabezpieczone są wszystkie łączenia i krawędzie kartonów. Nie stosujemy żadnych innych taśm, a w szczególności szarych i bezbarwnych.

Przesyłki zawierające worki bokserskie, zegarki oraz inne produkty narażone na wypadki podczas transportu oklejone są dodatkowo czarną folią  stretch, na której znajduje się nasza taśma firmowa.


V. Dokumenty i numeracja przesyłek

Na każdej pojedynczej lub też zbiorczej ( zawierająca większą ilość paczek ) przesyłce wysyłanej z naszej firmy znajduje się  oddzielna „koszulka” z dokumentami (WZ i FV), których podpisanie i zwrot kurierowi są bezwzględnie wymagane.

W przypadku przesyłki zawierającej więcej niż jedną paczkę, każda paczka ma nadany swój indywidualny numer oraz numer odpowiadający łącznej ilości paczek tej  dostawy (np. w przypadku 3 paczek numeracja będzie następująca: 1/3, 2/3, 3/3).

W przypadku przesyłek zawierających ponad 12 paczek, dodatkowo w „koszulce” z dokumentami znajduje się „packing lista” (patrz ustęp 2) z dokładnym określeniem ilości asortymentu w poszczególnych kartonach. Niezależnie od tego „packing lista” przesyłana jest droga elektroniczną do odbiorcy.

W przypadku przesyłek na paletach, zabezpieczone są one dodatkowo czarną folią stretch oraz taśmą firmową a w widocznym miejscu umieszczona jest „packing lista”.


UWAGA - 
W przypadku otrzymania przesyłki nie odpowiadającej powyższym procedurom Kupujący zobowiązany jest sprawdzić jej zawartość w obecności kuriera i powiadomić w formie pisemnej naszą firmę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl